میز – جدول فرزند دوقلوها فرزندان خبر اجتماعی

میز – جدول: فرزند دوقلوها فرزندان خبر اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی نوشداروی استاندار بعد از فوت 11 نفر در قهوه‌خانه‌ای در اهواز

چرا قهوه‌خانه، کپسول اطفای حریق نداشت؟ آیا هیچ ارگانی در این مورد تذکر جدی به این قهوه‌خانه نداده است؟ کدام آموزش به مسئولان قهوه‌خانه داده شده است بود که در چن

نوشداروی استاندار بعد از فوت 11 نفر در قهوه‌خانه‌ای در اهواز

نوشداروی استاندار بعد از فوت 11 نفر در قهوه منزل ای در اهواز

عبارات مهم : اهواز

چرا قهوه خانه، کپسول اطفای حریق نداشت؟ آیا هیچ ارگانی در این مورد تذکر جدی به این قهوه منزل نداده است؟ کدام آموزش به مسئولان قهوه منزل داده شده است بود که در چنین شرایطی، چه واکنشی نشان دهند که این حریق ۱۱ نفر را به کام فوت نکشاند.

۱۱ نفر بر اثر آتش سوزی قهوه منزل ای در اهواز به فوت سلام کردند، استاندار هم دستوراتی صادر کرد ولی وقت خداحافظی با این قبیل حوادث چه موقع است.

اتفاق به اندازه کافی تلخ بود و شب خوزستانی ها که بعد از روز محیط زیست تا ساعت یک شب بیدار مانده بودند را آشفته کرد. فوت ۱۰ نفر و بعد زیاد کردن آن به ۱۱ نفر آن هم به بدترین شکل ممکن و بر اثر آتش سوزی باز هم اهواز را به صدر اخبار رسانه ها سوق داد.

نوشداروی استاندار بعد از فوت 11 نفر در قهوه‌خانه‌ای در اهواز

حوادثی از این دست که تأثیر منفی روی جامعه می گذارد؛ نیاز به بررسی و موشکافی بیشتری به لحاظ جامعه شناختی دارد آیا که باید علت این خشونت لجام گسیخته که منجر به فوت بی رحمانه ۱۱ جوان می شود، بررسی شود. اینکه جوانی ۱۷ ساله که هنوز تلخی های سرنوشت برایش همه حقایق زندگی را برملا نکرده هست، دست به این اقدام جنون آمیز آن هم صرفاً به علت اختلاف با مالک قهوه منزل می زند و حتی برنامه ای جهت متواری شدن هم نداشته و به آسانی دستگیر می شود را نمی توان به سادگی از ذهن دور کرد.

اما در میان اظهارنظر مسئولان استانی و شهری در خصوص ماجرا، گفته های معاون سیاسی استانداری خوزستان قطعاً قابل تأمل هست. علی حسین حسین زاده ساعتی بعد از اینکه قاتل دستگیر شد و اقدام به بازسازی صحنه قتل کرد در گفتگو با یکی از رسانه ها گفت: دستورات مورد نیاز به وسیله استاندار جهت پیگیری سانحه کیان اهواز به فرماندار اهواز، پزشکی قانونی و نیروی انتظامی داده شده است است.

چرا قهوه‌خانه، کپسول اطفای حریق نداشت؟ آیا هیچ ارگانی در این مورد تذکر جدی به این قهوه‌خانه نداده است؟ کدام آموزش به مسئولان قهوه‌خانه داده شده است بود که در چن

این سه ارگانی که استاندار به آن ها دستور داده بود به خوبی به وظایف خوب آشنا هستند و هر لحظه قبل از این دستورات، کارهای خود را انجام داده یا در حال انجام دادن بودند ولی اصل ماجرا که در دستورات استاندار خوزستان به چشم نمی خورد، سالم سازی سایر قهوه منزل ها در همه مناطق اهواز هست. تصویر های انتشار یافته از قهوه منزل نوارس در صبح روز حادثه، مشخص می کرد که این قهوه منزل چقدر با پرسشها ایمنی بیگانه بوده است.

قهوه منزل های بی شماری در اهواز وجود دارد که همه ظرفیت تبدیل شدن به ماجرایی شبیه قهوه منزل نوارس را دارد آیا تاکنون هیچ مقامی به صورت جدی نسبت به برچیده شدن یا اصلاح آن ها اقدام نکرده هست. به گفته یکی از مسئولان شهرداری اهواز ۱۸۰ قهوه منزل در بازار معروف فلافل فروشان اهواز در منطقه لشکرآباد اهواز فعال هستند که هر کدام پرسشها ایمنی در آن ها تا حد بسیار اندکی هم رعایت نمی شود.

برای نمونه یکی از افرادی که با تلاش فراوان از مهلکه آتش سوزی قهوه منزل نجات یافته بود، به خبرنگار مهر گفته است: «ابتدا فکر نمی کردیم آتش گسترش یابد و فکر می کردیم فوری خاموش می شود ولی آتش با سرعت زیادی گسترش پیدا کرد و همه قهوه منزل را در برگرفت». این صحبت ها نشان می دهد قهوه منزل با مصالحی ساخته شده است بود که به سرعت آتش گرفت. آیا قهوه خانه، کپسول اطفای حریق نداشت؟ آیا هیچ ارگانی در این مورد تذکر جدی به این قهوه منزل نداده است؟ کدام آموزش به مسئولان قهوه منزل داده شده است بود که در چنین شرایطی، چه واکنشی نشان دهند که این حریق ۱۱ نفر را به کام فوت نکشاند.

نوشداروی استاندار بعد از فوت 11 نفر در قهوه‌خانه‌ای در اهواز

این اتفاق عبرت آموز بود باید واقعیت را پذیرفت ولی مسئله با صدور دستورات استاندار که همانند نوشداروی بعد از فوت سهراب بود قابل حل شدن نیست. آقای استاندار اتفاق پلاسکو با آن همه وسعت فقط ۲۰ کشته داشت که ۱۶ نفر از آن ها آتش نشان بودند ولی قهوه منزل چندم تری نوارس، ۱۱ نفر را به کام فوت کشاند. اکنون نیز باید کارگروهی جهت ساماندهی همه قهوه منزل ها، رستوران ها و اغذیه فروشی های اهواز تشکل شود تا جان آدم ها دستمایه جنون بعضی افراد و بی کفایتی مسئولان در هر رده ای قرار نگیرد.

اینکه دستوراتی که معلوم نیست چه فرجامی پیدا می کنند از طریق رسانه ها در ابتدا به افکار عمومی پمپاژ می شود، مشکلی از این دست را حل می کند یا خیر جای بررسی دارد ولی افکار عمومی به انتظار نشسته اند تا ببیند مسئولان جهت جلوگیری از تکرار این فجایع چه اقدامی مثبتی از خود نشان می دهند. آقای استاندار یادتان نرود اتفاق پلاسکو در صحن علنی مجلس هم قرائت شد بعد این حوادث را دست کم نگیرید اتفاق ای که روح جامعه خوزستانی را با ناخن هایی بلند، خراش داد.

چرا قهوه‌خانه، کپسول اطفای حریق نداشت؟ آیا هیچ ارگانی در این مورد تذکر جدی به این قهوه‌خانه نداده است؟ کدام آموزش به مسئولان قهوه‌خانه داده شده است بود که در چن

مهر

واژه های کلیدی: اهواز | مسئولان | رسانه ها | استاندار خوزستان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz